PROGRAM NAUCZANIA

 

Rysunek odręczny – architektoniczny

Zajęcia przeznaczone są dla osób poważnie myślących o kierunkach architektonicznych tj. ARCHITEKTURA I URBANISTYKA oraz ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, które głównie znajdują się na Politechnikach oraz Uniwersystetach. Egzaminy na Architekturę nie zaliczają się do łatwych, dlatego biorąc pod uwagę nasze kilkunastoletnie doświadczenie uważamy, że im wcześniej zacznie się proces przygotowawczy tym lepiej dla osoby zdającej. Olbrzymia różnorodność zagadnień egzaminacyjnych w różnych miastach,  zobowiązuje nas do przekazania naszym uczniom bardzo szerokiego zakresu wiedzy. Na bieżąco śledzimy informacje dotyczące egzaminów na poszczególnych uczeniach. Dzięki wieloletniej pracy wykształciliśmy indywidualny program nauczania dzięki , któremu od kilku lat osiągamy bardzo dobrą 100% zdawalność. Dodatkowym atutem naszej szkoły, przyspieszającym proces nauczania są pomoce dydaktyczne tj. nagrania video (klilkanaście godzin), SKRYPT (ponad 100 stron) stworzone przez Krzysztofa Janiszewskiego. Indywidualnie podchodzimy do każdej osoby, bez względu na stopień zaawansowania. Zajęcia u nas prowadzone są w mieszanych grupach wiekowych (opócz grupy junior) lecz podejście ze względu na umiejętności poszczególnych osób jest INDYWIDUALNE. Rysunek jest również podstawowym elementem składowym "teczki" , która wymagana jest na ASP (ARCHITEKTURA WNĘTRZ, WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE I INNE)bez względu na kierunek jaki sie wybrało. Przede wszystkim naszym zadaniem jest wykształcenie w uczniach, myśli przestrzennego patrzenia, poczucia estetyki powiązanego z zasadami konstrukcji perspektywicznej. 

Program.

Rzuty prostokątne oraz aksonometria, Zasady perspektywy (perspektywa jedno , dwu oraz trójzbiegowa), Konstrukcje geometryczne brył (prostopadłościany, graniastosłupy, walce, stożki itp.), Konstrukcja brył platońskich oraz złoty podział, Wyznaczanie światłocienia, Przenikanie brył, Odbicia lustrzane, Proporcje ludzkie – postać, Projektowanie zieleni oraz małej architektury – krajobraz,Projektowanie wnętrz architektonicznych, Formy przestrzenne – modelowanie, Martwa natura, Rysunki związane z historią sztuki, Rysunki plenerowe, Rysunki oparte o tematy egzaminacyjne z poprzednich lat.

 dnujetyni46i75487F049F3 E485 634D FF5A E2A82F2A6B4F

Malarstwo

Poznanie tej techniki jest niezbędę nie tylko po to aby skompletować "teczkę" na wydziały artystyczne ASP ale również jest podstawą na naszych zajęciach bez względu na to gdzie się zdaje na studia. Dobór palety barw, mieszanie kolorów, typowo artystyczny przekaz są bardzo ważne aby pozytywnie rozwijać swoje umiejętności poprzez szeroko pojętą kreację.

 img 20180424 174619A5B9BC20 7A00 0CDF DA66 A75D1D468EFE

Manual

Nasi uczniowie wykonują rówież różnego rodzaju zadajnia manualne. Mając do dyspozycji karton, tekturę, nożyczki , klej itp tworzą różnego rodzaju makiety. Jest to bardzo ważny element naszych zajęć. Bezpośredni kontakt z materiałem , poznanie jego cech fizycznych uczy szacunku w szeroko pojetym tego słowa znaczeniu. 

 17F93263D 5D90 85A9 63B9 0E3DFD440296

Programy 2D /3D, druk 3D, grafika warsztatowa

Praca architekta/projektanta/twórcy nie może obejść się bez nowoczesnych technologii. Idąc z duchem czasów wprowadziliśmy do naszego programu nauczania dodatkowe zagadnienia związane z obsługą programów 2D / 3D , graficznych oraz druku 3D. Program nauczania został tak ułożony będą ukazać cały proces projektowy od szkicu, poprzez rysunek odręczny, rysunek tech. 2D, model 3D, obróbkę graficzną, kończąc na modelu reazlizacyjnym czyli druku 3D. Osoby, które ukończą tzn. projekt semestralny, bedą miały dużo szerszą wiedzę ,która jest niezbędna na studiach oraz w życiu architekta. Na zajęciach tworzymy również linoryty tzn.grafikę warsztatową.

 plansza daniel targosz fb1B2645A9 57FA BCD1 EDA7 882026F07785

Historia sztuki - wykłady

Od pokoleń wszyscy wiemy, że praktyka z teorią musi iść w parze. Dlatego dla naszych uczniów prowadzimy wykłady z historii sztuki, zaczynając od prehistorii a kończąc na czasach współczesnych. Zajęcia przeznaczone są dla klas maturalnych oraz grupy senior gdyż związane są z przygotowaniem pod egzaminy maturalne. Ponadto punty za zdaną maturę z historii sztuki są dodatkowym atutem dla osób myślących o studiowaniu np. na Politechnice Krakowskiej.Dla osób chcących uczęszczać tylko na wykłady z histori sztuki koszt jednorazowych zajęć to 25 zł.

 

Program motywacyjny

Nasze zajęcia to nie tylko czysta nauka malowania , rysowania itp. My również skupiamy się na idywidualnym rozwoju personalnym naszych uczniów. Podejście do życia, hierachia ważności, obrany cel to część naszych kursów. Osoby poznają sposoby motywacji aby osiągąć najwyższe cele. O naszych absolwentach nie zapominamy nigdy :), my oraz studenci z naszej szkoły służymy pomocą cały czas.

 

Praktyki studenckie

Nie jesteśmy tylko teoretykami ale przede wszystkim praktykami. Naszym uczniom dajemy, możliwość odbycia praktyk studenckich w naszym biurze architektonicznycznym JKJSTUDIO. Ponadto z niekórymi nawiązujemy współpracę związaniem z prowadzeniem zajęć z rysunku lub wykoananie różnego rodzaju projeków archi.